Instruktorzy

Nasze studio zasila spore grono niesamowitych nauczycieli, dla których taniec jest nieodłączonym elementem ich życia.
Play Video

Załoga Logo Siemanko

Nasza kadra to czołówka polskiej sceny tanecznej, przede wszystkim hip hopowej i dancehallowej, dlatego to te techniki przeważają w naszym grafiku.

Aleksandra PAOLA Magnus
Hip Hop Dance, Choreo
Aleksandra PAOLA Magnus

Styl: Hip Hop Dance, Choreo

Zajęcia: Hip Hop Freestyle, Choreo Open, SIEMANKO Squad Junior, Choreo Medium

Cechy charakterystyczne: Na zajęciach skupiam się na rzetelnym przekazywaniu wiedzy na temat stylu, którego uczę. Lubię pożartować, ale trening to trening – jest czas na żarty, ale większość czasu przeznaczamy na pracę. MUZYKALNOŚĆ i JAKOŚĆ – to aspekty, na które kładę największy nacisk.

Taneczne CV: Paola to jedna z najlepszych tancerek Hip Hop w Polsce, aktywna na scenie Street Dance od 2009 roku. Od 2018 roku swoje zainteresowania taneczne przeniosła także w obszar choreografii. Organizator warsztatów “Sklej Seta”, “Heels Me Up” oraz eventu “Rock the 3City”, a także współorganizator SIEMANKO CONTEST Stadium Stage.

Najważniejsze osiągnięcia:
I msc – Rytm Ulicy Piła, Hip Hop +16 1vs1 oraz 2vs2 – 2018 r.
I msc – Ghetto Dance Style Battle Ryga (Łotwa), Hip Hop 2vs2 oraz Style War 3vs3 – 2018 r.
I msc – SDK POLAND Szczecin, Hip Hop Female 1vs1 – 2017, 2013, 2012 r.
II msc – Kultura Koła Wrocław, Rap Female 1vs1 – 2020 r.
II msc – Gamers City Battle Kowno (Litwa), All Styles 2vs2 – 2019 r.

Coś czego nie wiecie: Paola to również absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia (klasa fortepianu), Inżynier Produkcji i Mgr Zarządzania na Politechnice Gdańskiej, wierna fanka Harrego Pottera, lodów Haagen Dazs Słony Karmel, kryminałów oraz właścicielka pomeraniana o imieniu Tobi. I tak naprawdę ma na imię Ola, a nie – Paula 🙂

W SIEMANKO: od września 2016 r.

Sylwia Martys
High Heels
Sylwia Martys

Styl: High Heels

Zajęcia: High Heels Open, High Heels Basic, High Heels Technika

Opis zajęć: Każde zajęcia High Heels rozpoczynamy od dynamicznej rozgrzewki bez butów, zawierającej ćwiczenia rozciągające, wzmacniające, poprawiające balans oraz kondycję. kondycję. Dzięki moim zajęciom nabierzesz pewności siebie, poznasz możliwości swojego ciała, pokochasz ciężką pracę a przede wszystkim zaakceptujesz siebie i pokochasz szpilki.
Zajęcia Open skierowane są dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, uczymy się komercyjnych, zmysłowych choreografii zwracając uwagę na technikę wykonywania poszczególnych elementów. Uczestnicy biorą udział w nagrywkach i pokazach.
Zajęcia Basic skierowane są dla każdego kto chce rozpocząć przygodę z high heels dance, a w szczególności dla osób, które wcześniej nie tańczyły. Na tych zajęciach zajmujemy się zarówno zgłębianiem podstaw i techniki, a także uczymy się pięknych, zmysłowych choreografii w tempie dostosowanym do grupy.
Zajęcia Technika to zajęcia dla dorosłych o każdym poziomie zaawansowania, których celem jest doskonalenie techniki high heels. Poznajemy tajniki poruszania się na szpilkach, pracujemy nad jakością ruchu, odpowiednią postawą, wzmacniamy mięśnie głębokie oraz zwiększamy świadomość własnego ciała.

Taneczne CV: Z tańcem jestem związana od 6. roku życia. Przez 12 lat trenowałam wyczynowo taniec towarzyski, po czym zajęłam się street dancem. Od 15 lat uczę takich stylów, jak hip hop, house, taniec towarzyski, latino, a od 8 lat high heels dance. Wciąż rozwijam swoje umiejętności jako tancerka oraz instruktor tańca u najlepszych choreografów z całego świata. High heels dance to styl, któremu oddałam się bezgranicznie. Podczas swoich zajęć staram się zarażać optymizmem i motywuje, rozśmieszam. W tworzenie swoich choreografii angażuję się całym sercem.

Największe osiągnięcia: półfinał IV edycji programu ‘Mam Talent’

Coś czego nie wiecie: Fanatyczka chipsów, śmieszków i pogaduch do rana. Jestem też mamą dwójki urwisów, więc tym bardziej zachęcam wszystkie mamuśki do odnalezienia własnej kobiecości, odreagowania wszystkich trosk i znalezienia własnej przestrzeni.

W SIEMANKO: od ZAWSZE (2010)

Ola Kasprzyk (Pani Ola)
Taniec współczesny
Ola Kasprzyk (Pani Ola)

Styl: Taniec współczesny, Street Dance Kids

Zajęcia: Taniec współczesny nastolatki, T. współczesny Kids, T. współczesny Dorośli, Technika, formacje: Sdance, Sdance 2, Sdance 3, Street Dance Kids

Opis zajęć: Mamy wspólny cel i razem do niego dążymy! Tworzymy choreografie grupowe, duety, wystąpienia solowe. przygotowujemy się do życia na scenie, uczymy się konfrontacji z samym sobą oraz pracy w grupie. Porządna rozgrzeweczka, dużo turlanka, skakania pod sufit i rozciąganka! Angażujemy do pracy całe ciało i zachęcamy do pracy z emocjami.

Taneczne CV: Wszechstronna tancerka, instruktorka i choreograf. Przygoda z tańcem zaczęła się, gdy miała 7 lat w jednym z najlepszych tego czasu zespołów tańca współczesnego – ZTW ‘Rebelia‘. Od dziecka zakochana w tańcu, szkoliła się pod okiem profesjonalistów w tym fachu: Jarmila Góra, Robert Śliżewski, Paulina Wycichowska, Katarzyna Kizior, Thierry Verger, Jean Cloude, Luciano De Natale, Andy Lemond, Ira Nadia Kodiche, Takako Matsuda, Joyss, Moosa, Andrea Heil. Od 10. roku życia reprezentowała swoje rodzinne miasto na ogólnopolskich, jak i międzynarodowych festiwalach tanecznych, gdzie zajmowała wysokie miejsca. W wieku 17 lat przeniosła się do Trójmiasta i to tu poznała styl jakim jest ‘Street Dance’ Bardzo szybko zadomowiła się na trójmiejskiej scenie, uczestnicząc w zawodach, jamach, warsztatach, panelach i pokazach tanecznych. W późniejszym czasie dołączyła do Studia Tańca Da Soul Kids w Gdańsku, gdzie pod okiem Pawła „Pabla” Krupy, członków ekipy DPS Kollektiv, Enzym Crew, Elite Force, Henry Link, Brooklyn Terry, Buddha Stretch, P.Dee, Ben Legion X, Naim, Eszteca, Jo – Dance, Joseph Go, Akihico, Nobru, Big Wave, Archie, Hiro, Popin Pete, Juja, Pitzo, Ryfa, Niki, Martha, Mossa i wielu innych, czyściła swój warsztat i pogłębiała wiedzę na temat tańca. Pasja, talent i ciężka praca doprowadziły do spełnienia jej marzeń – czyli pracy jako instruktor i choreograf. Zajęcia które prowadzi, oprócz podstaw tańca, choreografii i zabawy, zawierają naukę anatomii, co pomaga początkującym tancerzom w świadomym i zdrowym kierowaniu swoim ciałem.

Coś czego nie wiecie: Od 2020 roku tworzę markę DOMÓWKA, która zrzesza tancerzy z całej Polski, organizuję warsztaty taneczne z mistrzami w swoim fachu. Oprócz tańca, jestem również Project Menagerem – współorganizuję największe festiwale artystyczne i wydarzenia na terenie PL. Oprócz tego KOCHAM HARREGO POTTERA!

W SIEMANKO: od października 2016

Marta AWANTURA Machińska
Dancehall, Dyskoteka Impreza Party
Marta AWANTURA Machińska

Styl: Dancehall, Dyskoteka Impreza Partyyyy

Zajęcia: Dancehall Dorośli, Wytańcz Stres!, Armia Awantury

Opis zajęć: Przez chwilę myślałam, czy nie nazwać swoich zajęć STAND-UP Dancehall, bo to, co mogę zagwarantować w pierwszej kolejności to bardzo duuuuuużo śmiechu. Wyznaję zasadę NAUKA PRZEZ ZABAWĘ (tak, tak, w grupach dla dorosłych!), czyli nic innego jak na moich zajęciach masz bawić się i czuć dobrze, a przyswajanie kroczków i informacji przyjdzie z łatwością, mimowolnie i w najlepszym humorze. Zachęcam do porzucania konwenansów i wszystkich wypada/nie wypada, odpięcia wrotek i robienia czegoś dla siebie, zgodnie z tym, co czujecie i jak macie ochotę to zrobić. Jak już uda mi się zaszczepić miłość do tańca po grób, lecimy dalej z tematem i rozwojem, nie wykluczając dołączenia do mojej zamkniętej grupy pokazowej. Kreatywność to moje drugie imię, dlatego zarówno zajęcia, jak i pokazy moich grup, zawsze uraczą Was jakąś niespodzianką 😀

Taneczne CV: Pochodzę z Olsztyna i tam zaczęły się moje pierwsze taneczne szaleństwa w rytmie Hip Hopu („Honey” oraz „You Got Served” także – czasy tanecznych filmów i mnie, nastolatki marzącej, żeby tańczyć jak w teledyskach) na zajęciach Street Dance pod okiem Moniki Zdunek. Były godziny tańca spędzone na sali, turnieje, pokazy, warsztaty, musicale, tworzenie choreografii i początek kariery instruktorskiej. Któregoś razu, kiedy przyjechałam do Trójmiasta na zawody street dance i zobaczyłam JAK TU SIĘ TAŃCZY (szczęka na podłodze) zapragnęłam zmienić miejsce zamieszkania i uczyć się, uczyć, uczyć, uczyć, bo było od kogo! Takim sposobem trafiłam do White Slide (miłość, miłość, miłość) a z osobami poznanymi tam (chociażby Szefowa Dominika) tańczę i przyjaźnię się do dziś. Wiele lat przetańczonych w White Slide, a później w SIEMANKO GYALZ zaowocowały rozwojem techniki, wieloma sukcesami na licznych zawodach zarówno grupowych, jak i solo oraz wieloletniego w tej chwili doświadczenia instruktorskiego i przyjaźniami po grób. Aktualnie jestem nie tylko instruktorem grup Openowych, do których wszyscy mogą dołączyć, ale też dumną trenerką dancehallowej grupy Armia Awantury.

Największe osiągnięcia:
Półfinał IV edycji programu „Mam Talent”, TVN 2011
Spektakl taneczny „I MOVE YOU” – praca dyplomowa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, 2013
I miejsce Best Crew Show – Fi Di Gyal Dem, Gdańsk 2019
I miejsce Formacje Dancehall – Dancehall Fever, Wrocław 2015
I miejsce Formacje Miasto Rytmu II, Gdańsk 2015
II miejsce , ekipy, „Siemanko Gyalz“, „Zawody z Crazy Hypem”, Warszawa 2014
II miejsce 5vs5 Dancehall or die, Poznań 2014
I miejsce Hip Hop Formacje – Feel the beat 2011

Coś czego nie wiecie: Jako nastolatka reprezentowałam Kadrę Polski w pływaniu. Dostałam się do Big Brothera, miałam wchodzić do tego szalonego domu, ale się rozmyśliłam. Kocham pizzę.

W SIEMANKO: od zawsze! Byłam w SIEMANKO, jak jeszcze nie było SIEMANKO! A od kiedy już było, to całym sercem jestem bez ustanku. Przekazywać wiedzę i tworzyć te wszystkie szalone wytwory w mojej głowy w SIEMANKO zaczęłam w 2014 roku.

Zosia Kędziora
Choreo, Hip Hop
Zosia Kędziora

Styl: Choreo, Hip Hop

Zajęcia: Choreo Open, Formacja Turniejowa HIP HOP 8-11 l.

Opis zajęć: Duża dawka energii, muzykalności i różnorodności. Zajęcia są kierowane do osób znających już podstawy tańca i chcących rozwijać swój warsztat pod kątem choreograficznym. W zajęcia wliczona jest rozgrzewka, nauka choreografii, spoko gust muzyczny instruktora (hihi) i litry potu pozostawione na sali:)

Taneczne CV: Z tańcem związana od 2014 roku. Początki miały miejsce tu, w Studiu Tańca SIEMANKO, gdzie pod okiem czołowych tancerzy północnej Polski szkoliła się w zróżnicowanych stylach tanecznych. Przez większość drogi tanecznej, specjalizowała się w stylu Hip Hop Freestyle, jednocześnie poszerzajac swoja wiedzę w zakresie choreografii, na której aktualnie skupia się najbardziej. Szkoli się poprzez uczestnictwo w warsztatach i panelach dyskusyjnych na wydarzeniach w kraju i Europie, a w przeszłości konfrontując swoje umiejętności na licznych contestach.

Najważniejsze osiągnięcia:
2018 – 1. MIEJSCE na zawodach Groove Contest w kategorii Hip Hop 1vs1 w Poznaniu
2019 – 1. MIEJSCE na zawodach Electro Bounce w kategorii Hip Hop 1vs1 w Warszawie
2019 – TOP 4 na międzynarodowych zawodach Future Pace Battle w Dzierżoniowie
2019 – TOP 4 na jednych z największych zawodów w Polsce Pasibrzuch Dance Contest (teraz Kultura Koła) we Wrocławiu
2019 – nominacja do tytułu HIP HOP REVELATION OF THE YEAR – plebiscytu organizowanego przez hiphop.flow

Coś czego nie wiecie: Kiedyś na zawody Juste Debout mówiła “dzast debjut”, a pierwszy raz, gdy doświadczyła tanecznego wzruszenia, oglądała Zolskiego jak bounce’uje. Prywatnie nie lubi wszystkiego, co truskawkowe, kocha rasowe koty i jest uzależniona od zielonej herbaty. Kiedyś chciała nauczyć się śpiewać, by iść do MAM TALENT, choć dzisiaj daleko jej do tej umiejętności, co może potwierdzić współlokatorka:) Jej ulubionym filmem jest Karate Kid, bo gra tam Jaden Smith.

W SIEMANKO: zaczynała tańczyć już w 2014, natomiast zaczęła uczyć w czerwcu 2021

Marta MARCIA Żukowska
Dancehall, Tańczę Bo Lubię
Marta MARCIA Żukowska

Styl: Dancehall

Zajęcia: Formacja Dancehall 13-17 lat „YOUNG & BRAVE”, Dancehall Female Choreo, Dancehall Female Steps

Opis zajęć:
YOUNG & BRAVE – FORMACJA DANCEHALL
Grupa Dancehall, która ma już na swoim koncie udział w ogólnopolskich zawodach tanecznych, nagrywkach, pokazach, obozach, warsztatach oraz występach artystycznych zaprasza młodzież w wieku 13-17 lat. Mile widziane doświadczenie taneczne, ale ważniejsza jest chęć do pracy i otwartość na nowe wyzwania.

DANCEHALL FEMALE
Na zajęciach zapoznacie się z genezą popularnego dancehallu i zgłębicie jego kobiecą odmianę poznając damskie kroki, które następnie złożą się w zmysłową choreografię. Pracujemy również nad świadomością własnego ciała, pewnością siebie i wyrazem artystycznym w tańcu, a to wszystko w rytm karaibskiej muzyki.

Taneczne CV: Pełna pozytywnej energii i zawsze gotowa do działania doświadczona tancerka, instruktorka i choreografka, która od dziecka związana jest z tańcem i jego różnego rodzaju formami. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie jako tancerka dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych formacji tanecznych. Z gdańską ekipą SIEMANKO GYALZ brała udział w półfinałowych odcinkach na żywo programu MAM TALENT! (IV edycja). Nauczyciel mianowany z przygotowaniem pedagogicznym i dyplomowany instruktor tańca. Trzykrotnie zgłębiała jamajską kulturę i taniec Dancehall na Jamajce w ramach projektu TR888. Nieustannie się szkoli na licznych warsztatach i szkoleniach, gdzie doskonali swój warsztat taneczny pod okiem najwybitniejszych polskich i światowych nauczycieli. Do swojej tanecznej pasji podchodzi multidyscyplinarnie. Nie ogranicza się do jednego stylu tanecznego – wciąż poszukuje nowych inspiracji i wyzwań.

Coś czego nie wiecie: Szczęśliwa żona bboy’a, która uwielbia kotki oraz podróże małe i duże. W wolnych chwilach relaksuje się układając puzzle i grzebiąc w ziemi w ogrodzie 😉

W SIEMANKO: od samego początku, 2010 r.

Asia Olszewska (Detmer)
Dancehall
Asia Detmer

Styl: Dancehall

Zajęcia: Formacja nastolatki ‘Snappin’, Dancehall Open

Opis zajęć:
SNAPPIN: Na treningach z moją ekipą skupiamy się mocno na wszechstronności, muzykalności i poprawie kondycji! W planach mamy udział w zawodach i pokazach tanecznych.
DANCEHALL OPEN: Zajęcia Dancehall Open skierowane są do wszystkich miłośników dancehallu, którzy chcą poznać stare i nowe kroczki oraz nauczyć się choreografii. Na swoich zajęciach stawiam przede wszystkim na dobrą energię 😉 Na każdych zajęciach robimy nowe rzeczy, dlatego śmiało możesz dołączyć w każdej chwili!

Taneczne CV: Swoją przygodę z tańcem zaczęłam od tańca towarzyskiego w wieku 12 lat. Po dwóch latach dołączyłam do szkoły tańca Loud Street Dance w Kwidzynie. Od tego czasu poznałam wiele stylów tańca, takich jak: hip-hop, krump, house, jazz, modern jazz, broadway jazz, waacking, taniec towarzyski, afro, dancehall. W 2013 roku wzięłam udział w spektaklu tanecznym, gdzie zagrałam jedną z głównych ról. Obecnie tańczę dancehall pod okiem Konrada QG Dąbrowskiego w ekipie Qualitings Team. Swoją pasję rozwijam regularnie uczęszczając w warsztatach tanecznych.

Najważniejsze osiągnięcia:
2 miejsce SIEMANKO CONTEST 2021 – crew showcase z ekipą QualiTings Team
2 miejsce Fi Di Gyal Dem 2019 – crew showcase z ekipą QualiTings Team
1 miejsce Boomblast 2019 – crew showcase z QualiTings Team
1 miejsce Move Dem up 2019 – crew showcase z ekipą QualiTings Team
1 miejsce Dancehall Challenge 2019 – crew showcase z ekipą QualiTings Team

Coś czego nie wiecie: Pracuję na budowie

W SIEMANKO: od 2014 roku, a instruktorem zostałam w 2019 roku

Monika MIŚKA Prus
Dancehall, Choreo
Monika MIŚKA Prus

Styl: Dancehall, Choreo

Zajęcia: Female Choreo, Steady Wine

Opis zajęć: Kobieta-rakieta, dzięki której nawet najgorszy dzień zakończycie z uśmiechem na ustach i naładowani pozytywną energią. Preferuje lata 90te, ale na jej zajęciach znajdziecie mieszankę prawie wszystkich gatunków muzycznych, choć zdecydowanie z przewagą R&B i popu. Zresztą nie tylko muzyka jest różnorodna – na female choreo możecie spodziewać się przeplatania różnych stylów tanecznych: od dancehallu, po hip hop czy videoclip dance.

Taneczne CV: Na samym początku tanecznej kariery był dancehall uczony prosto z teledysków. Później nastąpiła podróż na Jamajkę i naukę u źródła (rok 2013). W tym czasie Miśka była już członkinią SIEMANKO GYALZ, która to ekipa na przestrzeni lat zbierała liczne nagrody, miejsca na podium a także prężnie działała w środowisku tanecznym. W 2014 r. Miśka uczestniczyła w zajęciach w słynnym Broadway Dance Center w Nowym Jorku, a po powrocie współprowadziła treningi dla ekipy MASTA STEP, która również odniosła liczne sukcesy (m.in. występ w Mam Talent!). Aktualnie prowadzi jeden zespół dancehallowy – STEADY WINE, który jest najstarszą trenującą ekipą w Studio Tańca SIEMANKO. Od 7 lat tworzy także autorski projekt taneczny: Divaski, obecnie funkcjonujący pod nazwą Female Choreo.

Coś czego nie wiecie: Miśka koordynuje również pracę naszej SIEMANKOWEJ recepcji! W swoim mieszkaniu ma ponad kilkaset książek, a w teczce coraz więcej ukończonych podyplomówek/szkoleń 🙂

W SIEMANKO: od początku istnienia studia!

Julia Osińska
Choreo, House, Hip hop
Julia Osińska

Styl: Choreo, House, Hip hop

Zajęcia: Choreo Open, Choreo Basic, House Open, Sexy Dance

Opis zajęć: Niezależnie od zajęć, lubię wprowadzać luźną atmosferę, dzięki której każdy może poczuć się swobodnie. Zajęcia CHOREO są skierowane dla osób już tańczących, które chcą budować swoją pamięć ruchową, charakter, ekspresję i muzykalność. A kto chce zacząć swoją przygodę z choreografią, niech wpada na CHOREO BASIC! SEXY DANCE to moja wizja kobiecych ruchów i choreografii do przeróżnej, mniej lub bardziej popularnej muzyki. Na zajęciach HOUSE poznajemy podstawowe kroki, łączymy je w kombinacje i pocimy się jako prosiaki. Podobno jest śmiesznie. 🙂

Taneczne CV: Tancerka, instruktorka, absolwentka kierunku choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi, uczestniczka 3-miesięcznego programu BLCKCAT Experience 2021. Z tańcem związana od 2005 roku, swoje umiejętności rozwijała pod okiem przeróżnych instruktorów, zarówno na zajęciach regularnych, jak i warsztatach z tancerzami z Polski i zagranicy. Przez wiele lat aktywnie uczestniczyła w środowisku street dance’owym, biorąc udział w zawodach freestyle oraz w formacjach. Zależy jej na różnorodności, przez kilkanaście lat trenowała hip hop, później house, a obecnie najbardziej skupia się na rozwoju w obszarze choreografii oraz high heels.

Najważniejsze osiągnięcia:
“Fake Love” – Doda, występ jako tancerka w teledysku, 2021 r.
“Faza” – autorski spektakl taneczny w ramach egzaminu magisterskiego, Akademia Muzyczna, Łódź, 2021 r.
TOP 4 – międzynarodowe preselekcje Juste Debout Stockholm, kat. House 2vs2, 2020 r.
I miejsce – Better Together, Toruń – kat. Hip hop 15+, 2019 r.

Coś czego nie wiecie: Ukończyłam cztery kierunki studiów, po maturze pracowałam jako dostawca pizzy, a w domu rodzinnym mam jaszczurkę – gekona. 🙂 Od lipca 2021 pracuję w SIEMANKO także jako event manager.

W SIEMANKO: jako kursantka od 2020, jako instruktor od lipca 2021 r.

Monika MONA Skórowska
Dancehall
Monika MONA Skórowska

Styl: Dancehall

Zajęcia: Dancehall Kids, Dancehall Nastolatki, Dancehall Choreo 15+, Dancehall Freestyle

Opis zajęć: Każdy trening to porządna rozgrzewka oraz nowa dawka wiedzy na temat Dancehallu. Na zajęciach ćwiczymy przede wszystkim pamięć i muzykalność w tańcu. Dodatkowo bawimy się w łączenie kroków dancehallowych z różnych epok Dancehallu. Z czasem zajęcia mają na celu rozwinąć kursantów w kierunku tworzenia własnych, niepowtarzalnych choreografii.

Taneczne CV: Moja kariera taneczna rozpoczęła się w wieku 15 lat, przechodząc przez wiele stylów tańca, takich jak: hip hop, breaking, locking, a także taniec towarzyski. Ostatecznie, najbardziej odnalazłam się w stylu Dancehall, w którym nieustannie szkolę się do dziś. Jestem członkiem ekipy QualiTings Team trenującej pod okiem Konrada Dąbrowskiego. Pomimo że dancehall kocham najbardziej, to każda forma tańca jest bliska mojemu sercu.

Najważniejsze osiągnięcia:
2021:
3 miejsce – Mash Up Di Place Dancehall Contest w kategorii Duety 19+ (Mona i Sówka)
2 miejsce – SIEMANKO CONTEST w kat. Ekipy Best Dancehall Show 16+ (QualiTing Team)
2 miejsce – SIEMANKO CONTEST w kat. Duety Best Dancehall Show 16+ (Mona i Sówka)
TOP 16 – SIEMANKO CONTEST w kat. Solo Dancehall 1vs1 16+
2 miejsce – Catch the Vibe w kat. 2vs2 16+ (Mona i Sówka)
1 miejsce – Catch di Vibe w kat.i 1vs1 16+

Coś czego nie wiecie: W podstawówce uczyłam się stylu Flamenco z filmiku, gdzie kroki pokazywał animowany hipopotam. Chyba już wtedy żyłam zgodnie z ideą, że warto brać classy od naprawdę różnych instruktorów 🙂

W SIEMANKO: jako kursantka od 2018 , jako instruktor od marca 2021

Agnieszka Sadowska
Twerk
Agnieszka Sadowska

Styl: Twerk

Zajęcia: Twerk Basic, Twerk Open, Twerk na Szpilkach, Twerk Formacja (BODY MOVE CREW)

Opis zajęć: Twerk to styl tańca wywodzący się z tradycyjnych tańców afrykańskich i jamajskich. Każde zajęcia rozpoczynamy od solidnej rozgrzewki oraz krótkiej sekwencji ćwiczeń na nogi/pośladki/brzuch. Sam Twerk skupia się głównie na potrząsaniu pośladkami, co może brzmieć dość banalnie, ale w praktyce potrafi dać porządny wycisk. Wielu osobom kojarzy się z dancehallem, jednak Twerk można wpleść praktycznie w każdy gatunek tańca. Na zajęciach Twerk Basic skupiamy się na prostych choreografiach i technice, z kolei na zajęciach Twerk Open staramy się łączyć Twerk z innymi stylami i szlifować bardziej złożone choreografie.

Taneczne CV: Tańczę nieprzerwanie od 6 lat, chociaż pierwsze taneczne kroki stawiałam już jako 7-latka na zajęciach tańca towarzyskiego. Następnie długo szukałam swojego stylu trenując m. in. jazz czy hip-hop. Po przeprowadzce do Gdańska postanowiłam wrócić do tańca i tym sposobem jestem w SIEMANKO do dziś. Twerk trenuję od 5 lat.

Coś czego nie wiecie: Mam świra na punkcie Corgi – w związku z tym moje mieszkanie przepełnione jest wszelkimi gadżetami z podobizną tych małych uszatych stworzeń – zaczynając od skarpet, poprzez kubki i pościele, a na plastrach opatrunkowych kończąc.

Klaudia Stepczenko (Herman)
Modern, Jazz
Klaudia Stepczenko (Herman)

Styl: Modern

Zajecia: T. Współczesny Dorośli, Roztańczenie Baletowe, T. Nowoczesny, Jazz,

Opis zajęć: W pracy z dziećmi i dorosłymi wykorzystuje różnorodne techniki taneczne. Jest wymagającym trenerem ale zarazem dobrym przyjacielem swoich uczniów.

Taneczne CV: Edukację taneczną rozpoczęła od stylów street dance’owych na Śląsku.
W XXX LO w Krakowie, w klasie o profilu taneczno-teatralnym uczęszczała na zajęcia jogi, techniki tańca klasycznego, współczesnego i jazzu. Współpracowała m.in z Teatrem im. Witkacego w Zakopanem i Teatrem Ludowym w Krakowie. Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Artystycznej, kursu choreografii. Jest laureatem wielu konkursów tanecznych i teatralnych a jej formacje i podopieczni zdobywają liczne nagrody na festiwalach w całej Polsce.

Coś czego nie wiecie: Zagrała w serialu “W11”

W SIEMANKO: od 2019 r.

Justyna JUSTA Tocka
Hip Hop
Justyna JUSTA Tocka

Styl: Hip Hop

Zajęcia: Formacja turniejowa Hip Hop 14-18 lat

Opis zajęć: Zajęcia kierowane są do osób, które już miały styczność z tańcem. Choreografię wystawianą na zawodach tworzymy wspólnie zgodnie z waszymi zasobami. Oprócz tego skupiamy się na tworzeniu własnego stylu i budowaniu silnego charakteru.

Taneczne CV: Justa [czyt. dżasta] od ponad dekady aktywnie działa na polskiej scenie tanecznej, czynnie biorąc udział w warsztatach i lokalnych zajęciach pod okiem trenerów takich jak Łukasz Brojakowski, Paola czy też Kari. Justa, mimo młodego wieku, na swoim koncie ma liczne sukcesy na zawodach tanecznych w całym kraju, ale jak sama twierdzi nie podium jest jej największym osiągnięciem. Swój sukces mierzy miarą wartości mentalnych i jej pucharem jest startowanie w zawodach bez nakładania na siebie presji, nie porównywanie się oraz zachowanie wewnętrznego spokoju podczas bitew.
Coś czego nie wiecie: W wolnych chwilach tworzę biżuterię handmade i gram na ukulele

W SIEMANKO:

Kamila CAMI Puhaczewska
Akrobatyka
Kamila CAMI Puhaczewska

Styl: Akrobatyka

Zajęcia: Akrobatyka 6+

Opis zajęć: Na zajęciach skupiamy się na przygotowaniu motorycznym do akrobacji oraz tricków, również tanecznych. Robimy warsztaty najść na elementy akrobatyczne oraz same akrobacje. Rozwijamy ciało poprzez zwiększanie siły, koordynacji i gibkości łącząc to wszystko i rozwijając swój potencjał. Tricki których uczymy się i szlifujemy na zajęciach można zabrać na parkiet żeby urozmaicić swój styl taneczny. Nabieramy odwagi i pewności siebie ale i uczymy się bezpiecznie i miękko lądować na ziemi. Zajęcia są prowadzone tak aby tancerze z różnych stylów mogli aranżować akrobacje pod własne potrzeby ale i osoby nie tańczące znajdą tu coś dla siebie. 🙂

Taneczne CV: Studiuje fizjoterapię z pasją, ponieważ bardzo interesują mnie ludzie. Najlepiej pracuje mi się z dziećmi, ponieważ kocham ich energię. Od najmłodszych lat taniec mi towarzyszył, próbowałam różnych stylów przez dancehall i hip hop do break dance. Złapałam zajawkę na akrobacje i triki, w których trzeba walczyć z grawitacją. W wieku 18 lat zostałam trenerem akrobatyki. Wiedzę z sali treningowej łącze z wiedzą na temat ludzkiego organizmu co daje mi rozwijać swój potencjał i moich podopiecznych

W SIEMANKO od: jesieni 2020

Agnieszka FULI Fułek
Hip Hop, House
Agnieszka FULI Fułek

Styl: Hip Hop, House

Zajęcia: Hip Hop Freestyle + Trening Mentalny, Izolacje Open, House Open, Hip Hop Jam

Opis zajęć:
HH FREESTYLE + MENTAL: intensywna rozgrzewka, ćwiczenia na kreatywność, rozmowy, refleksje, integracja, trening świadomości
IZOLACJE: nauka płynnego poruszania każdą częścią swojego ciała, trening techniczny dla każdego tancerza, zawsze do przyjemnej playlisty!

Taneczne CV: Street-dance’owa tancerka z 20-letnim stażem, która zapoczątkowała i rozwinęła śląską scenę hip hopową i housową. Z wykształcenia doradczyni filozoficzna i coachini. Organizowała jedne z największych zawodów tanecznych w Polsce (SPAL TRAMPY i ŚLĄSKA BIBA), jest autorką programu mentalno-tanecznego PROJEKT PEŁNIA, oraz warsztatów rozwoju osobistego. Na co dzień pracuje w szkołach tańca jako mentor i trener mentalny grup zamkniętych oraz prowadzi szkolenia i warsztaty w całej Polsce.
Wartości którymi kieruję się na co dzień to rozwój, autentyczność, uważność i radość.

Najważniejsze osiągnięcia:
budowanie pewności siebie i autentyczności u innych tancerzy (Projekt Pełnia)
uczucie spełnienia i zadowolenia, kiedy schodzi ze sceny (Laski ze śląska)
uczucie zadowolenia z siebie, pomimo przegranej
zebranie polskiej sceny w jednym miejscu (event Śląska Biba)
pokonanie swoich lęków, przed wejściem do koła (każdego)
zrozumienie, że puchar to nie wszystko (Rytm Ulicy 2013)

Coś czego nie wiecie: w życiu najbardziej ceni sobie SEN 😉

W SIEMANKO: od września 2021

Tomasz Klein
Hip Hop, Popping
Tomasz Klein

Style: Hip hop, Popping

Zajęcia: Hip Hop Open 15+, Hip Hop Kids 3-5 lat, Hip Hop Kids 7-11 lat, Hip Hop Juniors 11-15, Hip Hop 15+ basic, Popping Open

Opis zajęć: Na zajęciach najwięcej uwagi skupia na dobrej zabawie i dzieleniu się energią z innymi. Jego ścisły umysł pozwala mu swobodnie rozkładać kroki na czynniki pierwsze, aby każdy mógł je jak najlepiej przyswoić

Taneczne CV: Tańczy od 2010 roku, uczestniczył w warsztatach i zawodach na terenie całego kraju.

Najważniejsze osiągnięcia:
1 miejsce w kategorii 7toSmoke Many Styles BrooklynSquare 2019
3 miejsce w kategorii popping 1vs1 Eat Your Feet 2018
2 miejsce w kategorii popping 1vs1 Dźwiękzłam 2016
2 miejsce w kategorii all styles 2vs2 Hype Up 2016
3 miejsce w kategorii all styles 3vs3 SOUNDSTORM Contest 2015

Coś czego nie wiecie: Nigdy nie chodził na regularne zajęcia z hip hopu

W SIEMANKO: od kwietnia 2019 roku

Kamila Kornas
Stretching
Kamila Kornas

Styl: Stretching

Zajęcia: Stretching, Szpagat, Rolowanie, Wzmacnianie dla tancerzy

Opis zajęć: Aby poprawić komfort ciała i zwiększyć zakresy nie możemy pomijać takich kwestii jak AKTYWACJA, MOBILIZACJA oraz STABILIZACJA mięśni. Dopiero, gdy spojrzymy na rozciąganie z szerszej perspektywy możemy aktywnie i bezpiecznie zwiększać swoje zakresy. Na zajęciach bardzo dużo dowiecie się o swoim ciele i jego budowie – o tym, za co odpowiedzialne są poszczególne mięśnie i które z nich trzeba aktywować, aby utrzymać prawidłową postawę ciała i uniknąć kontuzji.

Taneczne CV: Kamila jest absolwentką AWFiS w Gdańsku, na którym uzyskała tytuł instruktora fitness. Podczas studiów odkryła swoją drugą pasję, którą jest właśnie stretching. Napisała o nim pracę licencjacką, a kończąc studia dalej brnęła w ten temat. Od uzyskania legitymacji instruktora stretchingu tempa nie zwalnia, wciąż się szkoli oraz czerpie wiedzę z książek i webinarów.

Najważniejsze szkolenia:
– 2016 OpenMind Functional Stretch 1
– 2016 OpenMind Stretching Tour
– 2017 Extreme Stretching-Splits and Backbends z Aleksandrą Kiedrowicz
– 2017 szkolenie PFS Stretching Instruktor
– 2018 szkolenie na Instruktora Stretchingu organizowanego przez Polskie Centrum Fitness w Warszawie. Kurs kończył się również egzaminem pisemnym co spowodowało, że nasza Kamila jest również legitymowanym Instruktorem Stretchingu.

Coś czego nie wiecie: Od 2010 roku tańczę dancehall. Kiedyś mówili, że jak na evencie (warsztatach/ zawodach) jest Kamila Kornas to znaczy, że dobry event. Czyt. nie było eventu dancehall bez mojej osoby! 🙂

W SIEMANKO: od września 2019

Agata Kupc ( Płotka)
Dancehall
Agata Kupc ( Płotka)

Styl: Dancehall

Zajęcia: „Drużyna” – formacja 18+

Opis zajęć: Dokładne rozkładanie na czynniki pierwsze każdego kroku i stretching pod koniec każdych zajęć.

Taneczne CV: Muzyka dancehall od dziecka była w jej sercu. Nawet gdy jeszcze nie wiedziała nic o tym stylu i kulturze, pragnęła się go nauczyć. Życie w małym mieście, gdzie nie było dostępu do takich zajęć nie ułatwiało sprawy. Jednak jej upór sprawił, że nie bała się jako nastolatka jeździć do innych miast na warsztaty i obozy zupełnie sama. Tuż po maturze postanowiła nawet wyruszyć autobusem w samotności do Czech, na obóz dancehallowy. Na studiach osadziła się w Trójmieście, a jej ogromna pasja do tańca sprawiła, że z kursantki Studia Tańca SIEMANKO, stała się jego instruktorem. Pierwsze doświadczenie jako instruktor zdobywała w Studiu Tańca Be Real w Kwidzynie. Obecnie oprócz prowadzenia zajęć nadal rozwija się tanecznie pod okiem Konrada Qg Dąbrowskiego, reprezentując ekipę QualiTings Team, która ma na swoim koncie wygraną m. in. na największych zawodach w Polsce – Dancehall Challenge.

Najważniejsze osiągnięcia:
1 miejsce „Move dem up” 2018 r. solo female show
1 miejsce “Fi Di Gyal Dem” 2019 r. solo showcase
2 miejsce “Move dem up” 2019 r. Dancehall Queen Style Show
Nagroda publiczności “Slavic Dancehall Queen meets Queens on Top” 2019 r.
1 miejsce “Boomblast” 2019 r. crew showcase z QualiTings Team
1 miejsce “Move Dem up” 2019 r. crew showcase z ekipą QualiTings Team
1 miejsce “Dancehall Challenge” 2019 r. crew showcase z ekipą QualiTings Team
2 miejsce „SIEMANKO Contest – Stadium Stage” 2021 r. z formacją QualiTings Team

Coś czego nie wiecie: Do SIEMANKO dojeżdża obecnie 100 km, aby poprowadzić zajęcia i trenować z QualiTings Team.

W SIEMANKO: jako uczeń od 2016 r. i jako instruktorka od 2018 r.

Konrad QG Dąbrowski
Dancehall
Konrad QG Dąbrowski

Styl: Dancehall

Zajęcia: Dancehall Kroki, Projekt QG, Qualitings team

Opis zajęć: Zabawa tańcem okraszona ciekawostkami z Jamajki (podobno Qg to dancehallowa wikipedia)

Taneczne CV: Tańczę od 2002 r. Uczę tańczyć od 2008 r. Trenowałem breaking przez 15 lat, w międzyczasie rozwijając się w różnych street dancowych stylach, dancehall przejął moją uwagę w 2010 r. Lista osiągnięć jest bardzo bardzo długa… W skrócie to: wygranie wielu zawodów ogólnopolskich, zdobywanie miejsc w finałach lub półfinałach na zagranicznych wydarzeniach, sędziowanie, tworzenie choreografii do teledysku oraz spektakli, występy na koncertach i inne.
Największe osiągnięcie to: Niezmiennie od ponad dekady jaram się tańcem i dzielę tę radość z innymi 🙂

Coś, czego nie wiecie: Kiedyś mój image sceniczny przypominał Pana Rubika (tego od klaskania)

W SIEMANKO: od kwietnia 2017

Laura Miszewska
Taniec klasyczny, Latino Solo
Laura Karczmarzyk

Styl: Taniec klasyczny, taniec współczesny, tańce latynoamerykańskie, tańce standardowe, taniec charakterystyczny, taniec ludowy, fitness

Zajęcia: Pilates & Wzmacnianie, T. Klasyczny, Latino Solo.

Opis zajęć: Brzuch & Poślad – zajęcia dla żywiołowych osób, które poza pracą nad ciałem pragną poczuć prawdziwy ogień, skupiają się na spalaniu i budowaniu kondycji jednocześnie wysmuklając i wzmacniając mięśnie; Pilates & Stretching – zajęcia wzmacniające, zwiększające świadomość ciała i pracę nad głębokimi mięśniami, koncentrujące się nad pracą nad prawidłową sylwetką; T. klasyczny – zajęcia z podstaw baletu, dodatkowo ćwiczenia wspomagające prawidłową pracę stóp, sylwetki i technika obrotów)

Taneczne CV: Z tańcem związana jestem od 3 roku. Jestem absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz posiada najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich. Tańczyłam na deskach Opery Bałtyckiej m.in. w spektaklu Giselle. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z dziedziny podstaw fizjoterapii, technik rozciągania, pilatesu i tańca z światowej sławy tancerzami.

Największe osiągnięcia:
Mistrzostwo Polski w WDC latin
Vice Mistrzostwo Polski klasy A w tańcu Towarzyskim
IV Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych,
II i III nagroda za taniec zespołowy w kategorii stylizacja polskiego folkloru; wyróżnienia za wyraz sceniczny
Coś, czego nie wiecie: Na co dzień jestem studentką medycyny na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

W SIEMANKO: od lutego 2022

Karolina Bednarska
High Heels, Choreo
Karolina Bednarska

Zajęcia: High Heels Open/Choreo

Opis zajęć: Podczas zajęć ważne jest dla mnie zaangażowanie w cały proces nauki oraz dobra atmosfera. Chcę, aby każdy czuł się komfortowo na treningu. Wspólnie otwieramy się na nowe rzeczy i pracujemy nie tylko nad techniką, ale i nad swobodą w ukazywaniu swoich emocji podczas tańca.

Taneczne CV: Karolina rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w wieku 4 lat w zespole śpiewu i tańca ludowego. Od 2007 roku tańczy Hip Hop, bierze udział w wielu projektach i warsztatach. Od 2019 roku rozwija się w stylach High Heels oraz Choreo.

Coś, czego nie wiecie: Na co dzień Karolina jest studentką Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Jest bardzo towarzyską osobą i to ludzie dają jej energię do działania. Kocha zwierzęta i włoską kuchnię.

Agata Wierzchołowska
Taniec Współczesny
Agata Wierzchołowska

Styl: Taniec Współczesny

Zajęcia: Technika/improwizacja, Taniec Współczesny

Opis zajęć: Technika/Improwizacja: zajęcia o średnim poziomie zaawansowania, skupiające się na rozwoju tancerza współczesnego w różnych technikach improwizacji. Bazując na flow i muzyce, przez budowanie charakteru, po dodanie techniki i podniesienie poziomu improwizacji także dla tancerzy turniejowych. Technika Medium: zajęcia dla tancerzy zaawansowanych/turniejowych. Celem zajęć jest pracowanie nad zdolnościami tancerza, rozwijanie jego mocnych stron i ciągłe wzbogacanie go o nowe umiejętności. Tancerz otrzyma wskazówki, uwagi i ćwiczenia – kluczowe do dalszej pracy nad ciałem i techniką tańca.

Taneczne CV: Jestem tancerką z 6 letnim stażem treningowym, specjalizuję się w tańcu współczesnym. Swoją taneczną przygodę rozpoczęłam pod okiem Aleksandry Kasprzyk, a od 3 lat reprezentuję również SIEMANKO na scenach turniejowych.

Największe osiągnięcia:

Półfinał 7 miejsce Modern & Contemporary Adults 1 Duos
Top 14 Modern & Contemporary Solo Female
Krajowe Mistrzostwa IDO 2021

1 miejsce – Pai Solo 2005 i ST
3 miejsce – PAI Black&White Solo Adults Open
Warsaw Dance Champs PFT

3 Miejsce – Contemporary Ballet Solo Female Youth 1 Open
Mistrzostwa Polski Federacji WADF

3 miejsce – Pai Solo Adults
20th International Dance Week

Coś, czego nie wiecie: Aktualnie oprócz tańca współczesnego rozwijam się także w stylach takich jak: Jazz, Hip hop, House i Breaking.

W SIEMANKO: od 2019 roku

Dominika Peszel-Paixão
Dancehall Female Choreo
Dominika Peszel-Paixão
Klaudia Tyżaj
Jazz
Klaudia Tyżaj
Wiktoria Sudomierska
Disco Dance
Wiktoria Sudomierska

Styl: Disco Dance, Kids Dance

Zajęcia: Kids Dance 3-5 lat, Disco Dance 6-8 lat, Disco Dance 9-12 lat,

Opis zajęć: Szybkie, energiczne choreografie, elementy akrobatyki, skoki, szpagaty i wiele innych – tego wszystkiego nauczy się Twoje dziecko na naszych zajęciach tanecznych. Na zajęciach wspólnie uczymy się choreografii do występów podczas zmagań turniejowych oraz pokazów podczas imprez szkolnych czy wydarzeń sportowych.

Taneczne CV: Na swoim koncie mam wiele różnych wyróżnień i tytułów, między innymi: 1 miejsce w duecie z Jagodą Umpirowicz w kategorii duety disco dance pow. 15 lat podczas Otwartych Mistrzostw Polski 2015 oraz 2 miejsce wraz z Mini Formacją Destination Senior Team w kategorii mini formacje Disco Dance pow. 15 lat zdobyte podczas Otwartych Mistrzostw Polski Disco Dance 2015 i 2014. Jednak moim największym osiągnięciem jest 5 miejsce na Mistrzostwach Świata WDSF w Serbii które odbyły w 2019 roku!

Coś, czego nie wiecie: Tak samo jak taniec kocham tez czekoladę w każdej postaci

W SIEMANKO: Wrzesień 2022

Milena Sikorska
Disco Dance
Milena Sikorska